راهنمای خرید پیراهن مردانه ۲۰۲۱

پیراهن درواقع پوشاکی است که برای بالاتنه مورد استفاده قرار می گیرد و مردان معمولا در زیر لباس رسمی از آن استفاده می کنند. اولین پیراهن مردانه در سال ۱۸۷۱ توسط شرکت برون و دیویس به ثبت رسیده و در آن زمان قسمت سینه آن به وسیله دکمه بسته می شد. شکل ظاهری پیراهن های مردانه به دو نوع آستین بلند و آستین کوتاه می باشد. در پیراهن های مردانه جیبی در سمت چپ آن طراحی شده است، وجود این جیب به دلیل تنوع در تولید پیراهن های مردانه می باشد.


آشنایی با انواع پارچه های مخصوص پیراهن مردانه

 

  • یکی از مهم ترین فاکتور هایی که موقع انتخاب و خرید پیراهن مردانه باید به آن توجه داشته باشید، جنس پیراهن است. چرا؟ به این دلیل که جنس نامناسب پیراهن در یک فصل خاص، راحتی استفاده از آن را از شما سلب خواهد کرد. دوم اینکه جنس نامناسب (بخوانید نامرغوب) یک پیراهن می تواند روی عمر استفاده از آن تاثیر بگذارد. سوم اینکه برخی پیراهن های بی کیفیت که با مواد نامرغوب تهیه می شوند، روی سلامت پوست و حساسیت های مرتبط با آن نقش بسزایی ایفا می کنند و در نهایت اینکه، پرداخت پول برای محصول با کیفیت، ارزشمندی آن را در پیش چشمتان ارتقا خواهد داد.
راهنمای خرید پیراهن مردانه

انواع و اقسام پارچه های مخصوص پیراهن مردانه کدامند؟

پارچه کتان

پارچه جودون

پارچه جین

پارچه پشمی

الیاف مختلفی در ساخت و تهیه پارچه های مخصوص پیراهن های مردانه استفاده می شوند که اصولا به طور ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند؛ مانند پنبه و پلی استر یا ویسکوز و پلی استر و فلامنت.  ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی باعث می شود تا کاربرد پیراهن برای فصول مختلف و البته راحتی استفاده برای استایل رسمی و یا روزانه متغیر باشد. اصولا پیراهن های دارای الیاف طبیعی ِ بیشتر خنک و لطیف تر هستند در عین حال الیاف مصنوعی به چروک نشدن و ثابت ایستادن و گرمتر شدن لباس، کمک می کنند. توضیحات بیشتر در مورد پارچه مخصوص پیراهن های مردانه را می توانید در وبلاگ کروم، مطالعه نمایید.

 

پیراهن مردانه ساده بخریم یا طرح دار؟

در بخش انواع پیراهن مردانه به این موضوع اشاره کردیم که پیراهن های مردانه یا دارای طرح هستند یا فاقد آن. پیراهن های ساده فقط تنوع رنگی دارند، در عین حال که تنوع پیراهن های طرح دار از خطوط ساده که به آنها راه راه یا چهارخانه می گوییم شروع می شود و به طرح های مختلف و جدید ختم می شود که به تازگی وارد بازار شده اند. براساس طرح و رنگ های به کار رفته داخل هر پیراهن میتوان یک استایل شخصی و تازه ساخت.


پس، شما همیشه مجبور نیستید که پیراهن طرح دار یا ساده بخرید. اگر قصد دارید برای یک استایل روزانه، یک مهمانی غیر رسمی، با یک کت و شلوار یا یک کت تک و شلوار جداگانه پیراهنی خریداری کنید، نوع طرح دار بسیار مناسب است و برای استایل های رسمی اصولا از پیراهن های مردانه ساده استفاده می شود. در عین حال، پیراهن های طرح دار با شلوغی کمتر و رنگ های دارای هارمونی بیشتر هم برای استایل های رسمی مورد استفاده قرار می گیرند. ما برای اینکه انتخاب دقیق و جزئی تری داشته باشید این مطلب را برای شما آماده کرده ایم.

راهنمای خرید پیراهن مردانه

نکات مهم هنگام خرید پیراهن مردانه

سایز پیراهن: اولین نکته ای که هنگام خرید یک پیراهن مردانه باید به آن توجه کنید، سایز مناسب آن با ابعاد جسمانی شما و یا کسی است که می خواهید پیراهن را برای او خریداری نمایید. سایز یک پیراهن مردانه در حقیت شامل بلندی آن، سرشانه های متناسب، یقه صاف و هم اندازه، آستین هایی تا مچ دستان شما و همچنین بخش کمری مناسب با سایز کمر و شکم شما می باشد که البته پیدا کردن پیراهنی که در تمام این موارد با سایز و اندازه شما کاملا مطابقت داشته باشد، کمی سخت و طاقت فرسا می باشد؛ مگر اینکه سفارش پیراهن خود را به یک خیاط ماهر بسپارید!


جنس لباس: امروزه برای تولید پیراهن های مردانه از پارچه هایی با جنس های نخی، پنبه ای، ابریشمی، الیاف طبیعی و یا مصنوعی استفاده می شود که انتخاب و خرید هر یک از آنها بیش از آنکه مربوط به سلیقه و نظر شما باشد به قیمت و میزان بودجه شما بستگی دارد! ناگفته نماند پیراهن های ابریشمی عموما از قیمت های بالاتری نسبت به دیگر اجناس پیراهنی برخوردار هستند.

پیراهن مردانه

رنگ آن: حتما می دانید که امروزه تیپ و استایل یک مردان تبدیل به یک مورد مهم و با اهمیت برای آنان شده است و سبب جذابیت بیشتر و زیبایی دو چندانی آن ها خواهد شد. یکی از مهمترین بخش های موجود در ایجاد یک تیپ فوق العاده جذاب، استفاده از رنگ هایی متناسب با پوست بدن شما می باشد که برای این منظور پیشنهاد می کنیم اگر دارای پوستی روشن هستید از لباس های تیره و اگر هم دارای پوست تیزه و سبزه هستید حتما از پیراهن هایی با رنگ روشن استفاده نمایید. از قلم نیافتد که انتخاب یک رنگ مناسب می تواند سبب نمایان ساختن لاغری و یا چاقی بدن شما نیز باشد.


تمیزی دوخت لباس: از دیگر نکات مهم که توصیه می کنیم حتما در حین خرید یک پیراهن مردانه به آن توجه کنید، نگاه کردن به دوخت لباس و جادکمه های پیراهن مدنظرتان می باشد تا بتوانید از دوخت تمیز و باکیفیت لباس مورد نظرتان اطمینان حاصل نمایید.


قیمت پیراهن مردانه: همانطور که در طول مطلب نیز اشاره کوچکی به آن کردیم، پارامترهای مختلفی از جمله برند، جنس، نوع دوخت و سایر مواردی از این دست بر روی قیمت پیراهن مردانه اثرگذار است که باید به آن توجه داشته باشید. خریداران محترم توجه داشته باشید اصولا پیراهن های مردانه بعد از شستشو کمی تنگ می شوند که البته این تنگ شدگی با یکی دوبار استفاده از پیراهن کاملا مرتفع می شود و تنها لازم بود که از این نکته نیز اطلاع حاصل نمایید.

تاپ زیرو
Logo
بازیابی رمز عبور
Shopping cart