گاهی اوقات پیش می آید که می خواهید به مسافرت بروید اما نمی دانید که دقیقا چه لباسی را برای مسافرت خود انتخاب نمایید.(لباس مسافرتی) مخصوصا اگر مسافرت بزرگی را در پیش گرفته باشید و یا بخواهید به کشور دیگری سفر کنید، انتخاب لباس های سنگین، دست و پا گیر هستند و نمی توانید به آسانی به نقاط مختلف آن شهر بروید. پس انتخاب سبک و مناسب می تواند استرس های شما را کم کند و به راحتی جابه جا شوید.

همچنین بخوانید، چگونه یک لباس ورزشی بخریم؟ (راهنمای کامل)

در ادامه با ما همراه باشید تا لباس هایی که برای مسافرت انتخاب هوشمندانه تری می باشند را بررسی نماییم.

از ویژگی های بارز لباس مسافرتی این است که شما در هر جایی که می خواهید قابل پوشیدن باشد اما این لباس ها چند ویژگی اصلی دارند که این ویژگی ها عبارتند از:

لباس هایی که از جنس لباس های ورزشی هستند: اگر شما لباس ورزشی بپوشید، در واقع این لباس ها هوا یا تنفس به منافذ پوست شما می رسانند که در نتیجه باعث می شود که شما لباس کمتری بپوشید و بدن شما را خنک تر نگه دارد.

خرید لباس ورزشی

رنگ لباس مسافرتی

رنگ لباس و شلوار خود را به گونه ای انتخاب کنید که رنگ آن خنثی باشد و با انواع لباس ها و شلوار های خود متناسب باشد، رنگ های مثل مشکی، خاکستری، خاکی و… برای شلوار های خود استفاده نمایید.

۲۰۱۹۰۹۰۵ ۱۷۰۷۴۶ لباس مسافرتی چی بپوشم؟ | انواع لباس های مسافرتی

لباسی که چروک نمی شود: وقتی به مسافرت می روید دیگر فرصتی برای اتو کردن لباس های خودتان ندارید، از طرفی زمانی که شما لباسی را انتخاب می کنید که چروک نمی شود در نتیجه لباس های کمتری را برای خود حمل می کنید.

لباس های عچق وچق نپوشید: اگر می خواهید به کشور دیگری مسافرت کنید، پوشیدن لباس های که به چشم می آید و جلف باشد رو نپوشید و این ممکن است برای شما آزار دهنده باشد و یا شما را مسخره کنند و انگشت نمای مردم می شوید. پس توصیه ای که  میشود این است که لباس های تنگ، کوتاه و عجق وجق نپوشید.

napat seang pcvz4AJdllI unsplash 1 لباس مسافرتی چی بپوشم؟ | انواع لباس های مسافرتی

لباس پر جیب: اینگونه لباس ها برای زمانی مناسب است که لباس کمتری می پوشید در نتیجه در مسافرت می توانید چیزهای بیشتری را با خودتان حمل کنید. حالا اگر یک بلوز یا کتی بر تن کنید می توانید بلیط های خود، عینک آفتابی و هل و هوله های خود را در آن نگه داری کنید. خانوم ها هم می توانند از دامن ها یا شلوار هایی که دارای جیب هستند، استفاده کنند و کیف پول خود را در آن نگه داری کنند. اگر هم شلوار یا لباس شما جیب آن زیپ دار باشد دیگه چه بهتر و از لحاظ امنیتی بهتر است.

ویژگی لباس مسافرتی

لباس ضد آفتاب بپوشید: همه لباس ها تا حدی می توانند از اشاعه های نور خورشید حافظت کنند ولی برخی لباس ها هستند که می توانند بدن شما را در برابر اشعه های فرابنفش خورشید محافظت کنند.

لباسی بپوشید که حشرات مزاحم شما نشوند: اگر خیلی پول ندارید و قصد دارید در چادر و یا فضای باز بخوابید، قطعات حشرات برای شما مزاحمت ایجاد می کنند. در برخی از لباس ها، ماده ای به اسم Permethrin  وجود دارد که می توانند از بدن شما در برابر حشرات محافظت کند. در کل اینگونه لباس ها، لباس های خوبی هستند و این ماده مورد تایید سازمان بهداشت آمریکا هم بوده است که می توانید با خیال راحت اینگونه لباس ها را تهیه نمایید.

gettyimages 641229857 2048x2048 لباس مسافرتی چی بپوشم؟ | انواع لباس های مسافرتی

لباس ما چه جنسی داشته باشد

پنبه و نخ: این گونه لباس ها معمولا خنک هستند و برای زمان هایی که هوا گرم می باشد و بدن شما نیاز به تنفس دارد مناسب است. در کل این استایل برای زمانی که میخواهید استایل های کژوال به تن کنید گزینه ی خوبی می باشد اما باید حواستان باشد که این گونه لباس ها مقاومت کمتری دارند و احتمال این که پاره شود، وجود دارد

پلی استر: جنس لباسی که برای ورزش کردن استفاده می کنید از جنس پلی استر هستند. این گونه لباس ها مقاوم تر هستند و برای فعالیت های بالا مناسب هستند. این لباس ها کمتر چروک می شوند و چون با عرق در تماس هستند جوری طراحی شده اند که زود تر خشک می شود ولی خب این لباس ها حس سنگینی بیشتری به شما دست می دهند.

ابریشم : از خصوصیات بارز لباس های ابریشمی می توان به نرمی آن اشاره که که نسبتا سبک است و برای آب و هوای گرم مناسب می باشد اما خب اینگونه لباس ها هم همانند نخ و پنه مقاومت کمتری دارند.

پلی استر و نخ: این لباس ها ترکیب بین پلی استر و نخ می باشند. بیشتر به این دلیل از ترکیب این دو مواد استفاده شده است که در عین مقاومت راحتی مصرف کنندگان هم در نظر گرفته شده است ولی خب آب گریزی اینگونه لباس ها نسبتا زیاد است البته نه به اندازه پلی استر!

ministry of supply travel pants لباس مسافرتی چی بپوشم؟ | انواع لباس های مسافرتی

انواع لباس هایی مسافرتی

توریست هایی که اغلب مسافرت زیادی می کنند موارد زیر را برای مسافرت خود رعایت می کند:

بلوز

rsz cream fitted cross over knit1 min لباس مسافرتی چی بپوشم؟ | انواع لباس های مسافرتی

همیشه در هنگام مسافرت بلوز آستین بلند به همراه داشته باشید چرا که بلوز آستین بلند شما را در برابر آسیب هایی که در اطرافتان وجود دارد محافظت می کند. بلوزی که در آن راحت باشد و همچنین چسبان هم باشد می تواند با هر شلواری آن را ست کنید.

پلیور

833011421 parsnaz com لباس مسافرتی چی بپوشم؟ | انواع لباس های مسافرتی

پلیور در بعضی جاها حتما به کارتان می آید چرا که در مسافرت آب هوای شهر ها و یا کشور ها متفاوت با شهر خودتان می باشد و آوردن و پوشیدن آن در بعضی جاها می تواند شما را از سرما در امان نگه دارد ولی اینگونه لباس ها فضای نسبتا زیادی را اشغال می کند.

شلوار

درست است که برای مسافرت باید لباس های راحتی بپوشید اما پشیدن شلوارک و دامن اون هم توی سطح شهر واقعا مناسب نمی باشد. سعی کنید شلواری را انتخاب کنید که اولا هم شما داخل آن احساس راحتی کنید و هم نسبتا بلند باشد تا هرجایی از نقطه شهر خواستید برید، با خیال آسوده برید. همچنین شلوار های بلند، کلا بهترن، چرا که شما را در برابر عوامل محیطی مثل باد، باران محافظت می کند.

02 6 لباس مسافرتی چی بپوشم؟ | انواع لباس های مسافرتی

کلاه

6784567 cute hat wallpaper لباس مسافرتی چی بپوشم؟ | انواع لباس های مسافرتی

کلاه را بسته به شرایط و موقعیتی که میخواهید سفر کنید، متفاوت می باشد این کلاه ها عبارت اند از:

آفتابی

این نوع کلاه ها برای جلوگیری از نور آفتاب استفاده می شوند و کلا جنسی نخی به همراه سایه بان دارند.

بارانی

این کلاه همانطور که از اسمش هم پیداست مخصوص باران می باشد و با توجه به جنسی که دارد و دور هایی که کلاه دارد، سر شما را در برابر آب و باد، محافظت می کند.

کژوال

این نوع کلاه هم در سبک های مختلف و در استایل های متفاوت پوشیده می شود.

جوراب

54513630 2252967871449755 92874260116757590 n لباس مسافرتی چی بپوشم؟ | انواع لباس های مسافرتی

جوراب بسته به هر کفشی که استفاده می کنید کاملا مناسب می باشد زیرا ممکن است در بعضی مواقع کفش شما خیس شود یا جاهایی که بیابانی و گلی باشد، پوشیدن جوراب می تواند خیلی مفید باشد.

عینک آفتابی

Optimized 16626 ray ban aviator sunglasses 1920x1200 photography wallpaper 1 لباس مسافرتی چی بپوشم؟ | انواع لباس های مسافرتی

عینک آفتابی  در هنگام مسافرت یکی از نکات بسیار مهمی است که در هنگام مسافرت باید رعایت کنید. در هر جایی که می خواهید مسافرت کنید بسته به مکان و فضایی که وجود دارد ممکن است آفتاب شدیدی وجود داشته باشد که می تواند از چشمان شما در برابر اشعه های نور خورشید محافظت کند.

شما چه لباسی را در هنگام مسافرت برتن می کنید، اصلا چه لباسی را ترجیح می دهید؟ آن را با ما در میان بگذارید.

منبع: rei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *